O nás

Vyrábíme řezné nástroje
ze slinutého karbidu

Jsme jejich největší český
výrobce a patříme do skupiny
největšího výrobce řezných
nástrojů na světě, švédské
společnosti Sandvik.

ZE ŠUMPERKA
do celého
světa

Naše nástroje s vyměnitelnými břitovými destičkami používají výrobní firmy v desítkách různých odvětví. Díky nám tak vznikají finální výrobky v segmentech, jako je automotive, energetika či železnice.

Máme 3 výrobní závody – v Šumperku, Brazílii a Indii. Zákazníky obsluhuje 20 obchodních poboček a distributorská síť, která pokrývá více než 100 zemí.

mapa

Vyrábíme a inovujeme
už přes 70 let

1951

Pramet vznikl v Šumperku v roce 1951. V tehdejším Československu byl hlavním nositelem know-how výroby ze slinutého karbidu. Výrobní sortiment v této době zahrnoval například i termistory nebo umělé diamanty.

1999

Začala další etapa v historii firmy, která nově nese jméno Pramet Tools. Od tohoto roku jsme součástí největšího výrobce řezných nástrojů na světě, švédské skupiny Sandvik.

2014

Spojili jsme se s anglickou firmou Dormer Tools, světovým lídrem ve výrobě monolitních rotačních nástrojů. Od tohoto roku používáme společné jméno Dormer Pramet. A naše nabídka obsahuje to nejlepší ze sortimentu destičkových a monolitních řezných nástrojů.

2020

Stali jsme se Zaměstnavatelem roku v Olomouckém kraji. Opakovaně také získáváme ocenění Bezpečný podnik a Podnik podporující zdraví.

2024

V Šumperku otevíráme novou halu a během tří let investujeme miliardu do dalšího rozvoje. Navyšujeme výrobní kapacitu o více než polovinu, abychom mohli dále růst.

ZÁLEŽÍ NÁM
na světě
kolem nás


Bezpečnost
při práci Jsme trojnásobným držitelem ocenění Bezpečný podnik a čtyřnásobným držitelem titulu Podnik podporující zdraví.


Ochrana životního
prostředí Separujeme více než 15 druhů odpadů a přes 40 procent odpadu znovu využijeme.


Za lepší
Šumpersko Podporujeme region a také místní spolky a organizace pomocí sponzoringu.

PRACUJTE
v Dormer Pramet

Postaráme se o vás.
A některé benefity využije i vaše rodina.

Prohlédnout si Volná místa